środa, 17 listopada 2010

Osobisty program diagnostyczny - pierwszy krok do lepszego życia

Potęga naszej podświadomości, prawo przyciągania, przyciąganie wszystkiego, o czym myślimy - to wszystko pięknie i mądrze brzmi, ale jak wprowadzić tą teorię w życie? To wbrew pozorom nie jest takie proste..
Na początek proponuje zrobić przegląd generalny swojego życia, zastanowić się nad nim, ale przede wszystkim przemyśleć, co tak naprawdę chcemy w naszym życiu zmienić.
To tego rozważania oraz do uczynienia pierwszego kroku do lepszego życia przedstawiam "Osobisty program diagnostyczny" pewnej pisarki Vera Peiffer. Jest on myślę przydatny w momencie podejmowania decyzji na temat spożytkowania naszej ukrytej mocy własnych myśli, aby przeprowadzić wielkie zmiany życiowe. Pomoże on nam stwierdzić, co tak naprawdę chcemy zmienić w naszym życiu.
Najważniejsze jest, aby uważnie się z nim zapoznać, ale przede wszystkim, żeby zastosować go w praktyce.

"Osobisty program diagnostyczny":

1. Musisz wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje czyny oraz uczucia i przestać zrzucać winę za swoje niepowodzenia na innych. Twój los należy do Ciebie i tylko Ty możesz mieć na niego wpływ. Nie oczekuj, że to świat zewnętrzny się zmieni, bo tego nie zrobi.

2. Zastanów się nad swoją obecną sytuacją życiową, weź pod uwagę następujące aspekty: zdrowie, praca, związki uczuciowe, sytuacja finansowa itd. Które z tych aspektów chciałbyś zmienić?

3. Zrób listę rzeczy, które chciałbyś zmienić. Niech to nie będzie lista ułożona przypadkowa, lecz według priorytetów. Ważne jest, aby zabierać się do tych rzeczy po kolei i zajmować się tylko jednym tematem naraz, aby niepotrzebnie nie rozpraszać energii. Jeśli osiągniesz pierwszą rzecz z listy, zabierz się za kolejną!

4. Ustal jak najbardziej sprecyzowany cel. Nie mów: "Chciałbym, żeby mi się poszczęściło w pracy", tylko: "Udowodnię, że zasługuję na awans i tym samym podwyżkę".

5. Wyeliminuj ze swoich myśli zwrot "nie mogę", gdyż on ogranicza tylko Twoje możliwości. Pamiętaj, że ten, kto może, może, bo wierzy, że może. Więc jeśli naprawdę czegoś pragniesz - osiągniesz to!!!

6. Unikaj zdań o negatywnym wydźwięku. Na przykład nie mów nigdy: "Nie boję się", gdyż to zdanie przypomina Twojej podświadomości, że istnieje coś takiego jak strach i że mógłbyś się bać. Zamiast tego mów lepiej: "Jestem spokojny i odprężony", gdyż to zdanie umacnia Twoje poczucie pewności siebie.

7. Wyobraź sobie, że właśnie docierasz do celu. Jak najczęściej wizualizuj chwilę, w której Twoje pragnienie się urzeczywistnia. Zapełń więc swoją wyobraźnię, w których przejawia się Twoja nowa osobowość człowieka sukcesu, a w końcu będziesz się nią mógł cieszyć naprawdę.

8. Ostatnia najważniejsza rzecz: Nie szukaj wymówek i zabierz się do pracy już TERAZ.

1 komentarz:

  1. Zamierzam wsiąść się za siebie i zrealizować kilka swoich planów :) mam nadzieję że wytrwam. Pozdrawiam serdecznie http://niteczkowyczar.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń